Venoforton

Venoforton – skuteczne leczenie żylaków

Venoforton

Dla jednych żylaki są jedynie problemem estetycznym (początkowa faza pajączków na nogach), dla innych to już problem zdrowotny. Nie tylko pojawiają się widoczne zgrubienia żył, ale także swędzenie, pieczenie, ból, uczucie ciężkości oraz kurcze nóg.

Przyczyny żylaków

Żylaki dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem, ale istnieją czynniki, które szczególnie sprzyjają ich powstawaniu i rozwojowi żylaków. Należą do nich:

• siedzący tryb życia,
• praca wymagająca długiego stania,
• ciąża,
• nieodpowiednie obuwie i ubranie (wysokie obcasy, skarpety ze ściągaczami),
• nadwaga.

Bez względu na przyczyny, żylaki należy leczyć i zapobiegać ich powiększaniu.

Naturalne sposoby na żylaki

W leczeniu żylaków najważniejszy jest czas, już pojawienie się pierwszych pajączków powinno skłonić do podjęcia działań. Na początek wystarczą sposoby naturalne:

• aktywność fizyczna – spacery, jazda na rowerze,
• unoszenie nóg do góry,
• stosowanie maści z wyciągiem kasztanowca (Lioton, Arcalen),
• stosowanie leków ziołowych (Venoforton, Diosminex, Venescin).

VenofortonZaletą maści i preparatów ziołowych jest nie tylko ich skuteczność (muszą być jednak stosowane przez dłuższy czas), ale przede wszystkim brak działań ubocznych. Stosowane zgodnie z zaleceniami nie są szkodliwe dla organizmu. Jednym z popularniejszych preparatów jest Venoforton zawierający wyciąg z nasion kasztanowca.

W stanach zaawansowanych potrzebna jest ingerencja medyczna. Początkowo mogą być to dobrane indywidualnie podkolanówki uciskowe, potem może być potrzebna ingerencja chirurgiczna, zabiegi usuwania żylaków najczęściej są zabiegami jednego dnia.

Related Post

Kasztanowiec – 6 różnych zastosowańKasztanowiec – 6 różnych zastosowań

kasztanowiec

Kasztanowiec zwyczajny powszechnie występujący w Polsce (popularny kasztan) to niezwykle cenna roślina dla ziołolecznictwa. Do sporządzania preparatów wykorzystywane są kora z młodych gałązek, kwiaty, a zwłaszcza niedojrzałe owoce. Wzmacnia naczynia krwionośne Najcenniejszym składnikiem kasztanowca jest escyna, która uszczelnia naczynia włosowate, zapobiega ich rozszerzaniu i pękaniu. Z tych względów zalecany jest dla osób z cerą naczynkową […]

Leki ziołowe

Zalety leków ziołowychZalety leków ziołowych

bezpieczne leki ziolowe

Leki ziołowe w ostatnich czasach stały się bardzo popularne. Z czasem zyskują one coraz to więcej zwolenników, czego przyczyną jest fakt, że posiadają one bardzo wiele atrakcyjnych zalet. Nie wywołują skutków ubocznych Przede wszystkim bardzo ważną zaletą takich leków jest to, że ich stosowanie nie wywołuje żadnych większych skutków ubocznych. Warto zauważyć, że chemiczne mikstury […]

Leki ziołowe